Öneriler

Hallak Neden İnsan berberi?

By 10 Kasım 2019 No Comments

Hallak kelime anlamı olarak saç kesen kişi anlamına gelmektedir. İşin özü esasen saç kesmek. Çocuk, yaşlı, kadın, erkek demeden her kesimden insan ayırt etmeden saç kesmekteyiz. Unisex bir berber olan Hallak, eskilerde kullanılan bir tabiri tekrardan yaşatmak adına Hallak ismini taşımaktadır.

Bir şirketin CEO’suyla, bir üniversite öğrencisini, atanamayan bir öğretmeni üçünü aynı koltuğa oturtabiliyorsam evet ben İnsan berberiyim.

İnsanlara güzel saçlara sahip olabilmeleri için en pahallı mimariyle düzenlenmiş salonlara, popüler semtlerdeki en şık binalara ya da en pahallı bakım ürünlerine gerek olmadığını göstermek amacıyla; insan, mekan, zaman ayırt etmeksizin sadece çıkan zanaate odaklandığımızı anlatmak niyetindeyiz.

İcra edilen zanaatin ortaya çıkardığı dönüşümü, ambiyansın şıklığı veya içeriye döşenmiş parkeyle, lüks ayna setleriyle göstererek basitleştirmeye, asıl ilgi odağı olması gereken şey insan dönüşümü olması gerekirken başka ayrıntıların insanları cezbetmesine karşı çıkmakta ve oluşumlarımıza bu bakış açısıyla yön vermekteyiz…

Sektörde ve piyasada fazlaca ün yapmış markaların, yaptıkları gösterişin asıl olayın önüne geçtiğinin gözler önüne serilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Biz de istesek popülasyona ayak uydurarak insanları kendilerini sevmeye değil nesneleri ve etrafı sevmelerine inandırabilirdik ve aynen dediğimiz gibi şatafatlı salonlarda hayal ettiğiniz dünyayı sizlere sunabilirdik. Neyse ki böyle bir şey olmadı, olmayacakta.

Çünkü İnsan berberi olarak insanlara kendilerini iyi hissettirecek dönüşümü sağlamak istiyoruz bunu da mekanın ve zamanın ötesinde içsel bir yolculuktan geçtiğini, saçın sadece bir maddesel dönüşüm olduğunu, ufak bir dokunuş, olduğunu anlatmak istiyoruz.

Hayalini kurduğun o saçla hayalini kurduğun o kişi olmayacağını dile getirerek aslında seni seninle yüzleştiriyoruz.

Leave a Reply